به عنوان اولین تجربه چه نژادی را به سرپرستی بگیرم ؟ بخش دوم
17 شهريور 1398 ساعت 2 و 35 دقیقه
به عنوان اولین تجربه چه نژادی را به سرپرستی بگیرم ؟ بخش دوم
در بخش اول این مقاله که هفته پیش آنرا مطالعه کردید سوالات زیر مطرح شد : 
آیا به عنوان
اولین تجربه برای نگهداری از سگ هر نژادی می تواند این نیاز و علاقه را بر طرف کند و یا اینکه نیازمند یک مطالعه کاربردی و دقیق برای نگهداری از سگ هستیم؟
چه کسانی توانایی
سرپرستی از سگ ها را دارند ؟
آیا تنها علاقه داشتن به نگهداری از سگ میتواند
دلیلی قانع کننده برای به سرپرستی گرفتن یک سگ باشد ؟
کدام نژاد ها برای نگهداری در کنار خانواده مناسب می باشند ؟
کدام نژاد ها برای خانواده هایی که
صاحب فرزند هستند مناسب است ؟
آیا به خانواده ای که یکی از اعضای آن
فوبیای ترس از سگ دارد نگهداری از هر نژادی پیشنهاد می شود ؟ 
و ....

اولین تجربه نگهداری از سگ 

یکی از زیباترین مخلوقات خداوند متعال موجودی باوفا و مهربان است که از ایشان دستور گرفت تا آخرین نفسش را در کنار انسان باشد و در این راه ، حتی از دادن جانش برای سلامت او فروگذار نکند و او موجودی نیست غیر از سگ .

در ادامه مقاله کدام نژاد سگ بهتر است هاسکی یا ژرمن شپرد ؟ می خواهیم در مورد اینکه مربیان با تجربه برای نگهداری از سگ به افرادی که قرار است اولین تجربه خود را پشت سر بگذارند کدام نژاد ها را پیشنهاد می کنند و اینکه علت این پیشنهاد چیست صحبت کنیم .
 

 و اما علت این پیشنهاد : 

آموزش به این نژاد ها به مراتب ساده تر است زیرا سر و کله زدن با آنها آسان تر بوده ؛ تمرین دادن به این نژاد ها راحت تر و با دردسرهای کمتری همراه است ؛ راحت تر از دیگر نژاد ها نسبت به خطاهای شما حین آموزش چشم پوشی می کنند و به راحتی از تناقضات دستوری صاحب خود حین آموزش می گذرند .نژاد بوردرکولی Border Collie
بر خلاف این سگ ها ، سگ هایی که به مراتب از حساسیت های بالاتر و در عین حال از استقلال بیشتری برخوردارند نمی توانند انتخاب مناسبی برای اولین تجربه نگهداری از سگ باشند  .

 

آفن پیچر Affenpinscher :
نژاد آفن پیچر از خانواده سگ های عروسکی و همنشین محسوب می شود .
این نژاد از جمله سگ هایی است که برای نگهداری در آپارتمان مناسب بوده اما میانه خوبی با تنها بودن در خانه ندارد ؛

نژاد آفن پیچر affenpinscher از جمله نژادهایی است که از حساسیت متعادلی برخوردار است و می توان او را به افراد کم تجربه جهت سرپرستی پیشنهاد داد اما به شرط آن که شما کودک نوپا و نوزاد در منزل نداشته باشید. آفن پیچر ها از جمله سگ هایی محسوب می شوند که نسبتا با ریزش موی کمتری روبرو هستند و دوست خوبی برای دیگر حیوانات خانگی به شمار می آیند . 

 

امریکن اسکیمو American Eskimo

نژاد امریکن اسکیمو نیز از خانواده سگ های عروسکی و همنشین محسوب می شود که به افراد بی تجربه برای نگهداری پیشنهاد می شود ، این سگ نژادی مناسب برای نگهداری در آپارتمان است اما باید به درصد حساسیت او توجه داشت ؛ بهتر است در خانه تنها نماند زیرا امریکن اسکیمو ها سگ هایی اجتماعی هستند . نژاد امریکن اسکیمو American Eskimoدر برابر سرما به خوبی از خود مقاومت نشان میدهد اما در تابستان باید مراقب گرمازدگی و در عین حال ریزش موی او باشید . امریکن اسکیمو ها دوستانی خوب برای خونواده و کودکان محسوب می شوند اما اگر در خانه حیوانات خانگی کوچک دارید باید مواظب اسکیموی امریکایی خود باشید . هرگز فراموش نکنید که امریکن اسکیمو یک سگ دیده بان است پس خود را برای پارس های او آماده کنید . 

 

امیدوارم از بخش دوم این مقاله لذت کافی را برده باشید در روز های آتی با ما همراه باشید تا نژاد های دیگری را به شما معرفی کنم 

منبع : نژاد آفن پیچر و امریکن اسکیمو
دیدگاه های کاربران
برای این خبر دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.