روانشناسی بالینی چیست و بزرگترین روان شناسان دنیا چه کسانی هستند ؟!!
29 آذر 1398 ساعت 14 و 12 دقیقه
روانشناسی بالینی چیست و بزرگترین روان شناسان دنیا چه کسانی هستند ؟!!

روان شناسی بالینی

امروزه علم روانشناسی به یکی از مهمترین ابزارها در جهت شناخت حالات رفتاری افراد تبدیل شده است ، این علم با بررسی و کنکاش در جوانب ذاتی انسان نه تنها به فرد بلکه به جوامع انسانی کمک می‌کند تا پیشرفت روز افزونی را در جهت درک بهتر روابط بشری و حتی جلوگیری و درمان نابهنجاریهای اخلاقی و رفتاری و آشفتگی‌های رفتاری و اجتماعی داشته باشیم.
یکی از شاخه‌های اصلی این علم روان شناسی بالینی نام دارد که با تلفیق علم در کنار تئوری و دانسته‌های بالینی به درک ، پیشگیری و درمان اختلالات و پریشانیهای عملکردی انسان در حوزه روانشناختی می‌پردازد. هسته اصلی این علم را ارزیابیهای روانشناختی ، فرمول‌بندی بالینی و روان درمانی تشکیل می‌دهند. 


تاریخچه روان شناسی بالینی
 
با وجود اینکه عده زیادی آغاز علم روانشناسی را از سال 1879 و توسط ویلهم وونت به عنوان پایه گذار روان شناسی تجربی می‌دانند اما شواهد و مستندات حاکی از آن است که توجه به مشکلات روانی انسان و تلاش برای بهبود آنها به پیش از وی نیز پیوند خورده است. از اولین افرادی که به دنبال رفع آسیب‌های روحی ، اختلالات روانی و نابهنجاریها بوده اند می‌توان به پاتان علی ( Patanali ) و پادماسمباوا ( Padmasambhava ) هندی ، محمد بن ذکریای رازی ( Rhazes ) ، ابن سینا ( Avicenna ) و جلال الدین محمد بلخی ( Rumi ) ایرانی اشاره کرد.  
 
دیدگاه های کاربران
برای این خبر دیدگاهی ثبت نشده است
ارسال دیدگاه

دیدگاه شما بعد از تایید توسط مدیریت در بین دیدگاه ها نمایش داده خواهد شد

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.